Головна → Про місто → Статут міста

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням ХУІІІ сесії
Полтавським обласним Кременчуцької міської ради
управлінням юстиції ІУскликання від 09.12. 2003 р

Міський голова М.В. ГЛУХОВ



С Т А Т У Т Т Е Р И Т О Р І А Л Ь Н О Ї Г Р О М А Д И
М І С Т А К Р Е М Е Н Ч У К А



Преамбула


Кременчуцька міська рада, керуючись Конституцією України та Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, з метою закріплення основних засад здійснення місцевого самоврядування в місті Кременчуці відповідно до його історичних, культурних та соціально-економічних особливостей, встановлення принципів, порядку та найбільш важливих процедур вирішення питань місцевого значення на території міста, окреслення основних напрямів перспективного розвитку територіальної громади, забезпечення всебічного та гармонійного розвитку особистості на території міста, поєднання інтересів нинішнього та майбутніх поколінь жителів міста, висловлюючи волю територіальної громади,
затверджує Статут територіальної громади міста Кременчука ( надалі – Статут ).
Статут територіальної громади м. Кременчука є основним правовим актом у міській системі актів місцевого самоврядування і має вищу юридичну чинність стосовно усіх інших правових актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
Чинність положень цього Статуту поширюється на усі органи місцевого самоврядування, місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи і організації, що розташовуються на території міста, незалежно від їхньої підпорядкованості та форми власності.

Розділ І
Загальні положення

Стаття 1. Дата заснування, історія розвитку місцевого самоврядування та сучасний статус міста.

Символічною датою заснування міста відповідно до хроніки М. Бельського вважається 1571 рік.
Протягом існування міста певний вплив на його розвиток мали як західноєвропейські тенденції (магдебурзьке право), так й російські установчо- правові норми, що переважали у ХVІІІ – ХХ століттях. Протягом цього періоду адміністративне управління містом мало риси самоврядування в різних формах органів, що обираються, (міська дума, магістрат, міська управа, міська рада, міськвиконком) та посадових осіб (міський голова, голова міської ради, голова міськвиконкому).
Кременчук є містом обласного значення, самостійною та самоврядною адміністративно-територіальною одиницею у складі Полтавської області. Після проголошення незалежності України у 1991 році вирішальну роль у зміцненні місцевого самоврядування на території міста відіграють міжнародні правові норми та ствердження основних принципів безпосередньої, сучасної представницької демократії.

Стаття 2. Територія та адміністративно-територіальний устрій міста Кременчука
Територія міста визначається адміністративними межами відповідно до розпорядження Ради Міністрів УРСР № 263-р від 18.04.1975 р.
За адміністративно-територіальною ознакою у складі міста перебувають два райони (Автозаводський та Крюківський).
Межі міста та його адміністративно-територіальний поділ можуть бути змінені лише у відповідності до чинного законодавства України.
2.3. На території міста розміщуються 3 об’єкти природоохоронного призначення:
регіональний ландшафтний парк «Кременчуцькі плавні»;
парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва «Придніпровський»;
комплексна пам’ятка природи «Міський сад»;
В межах міста можуть утворюватися інші територіальні зони: історико-культурні, лісопаркові, промислові та рекреаційні зони; інші території, що використовуються для забезпечення потреб комунального господарства, проведення ярмарок, виставок тощо.
Правовий статус об’єктів природоохоронного значення та інших територіальних зон, режими підприємницької, господарської та іншої діяльності на їх території визначаються законом, або окремими рішеннями органів місцевого самоврядування.

Стаття 3. Первинний суб’єкт місцевого самоврядування в місті.
На території міста Кременчука діє єдиний первинний суб’єкт місцевого самоврядування – територіальна громада міста, яка є основним носієм функцій та повноважень місцевого самоврядування.
Стаття 4. Базові засади та система місцевого самоврядування в місті Кременчуці
Місцеве самоврядування на території міста може здійснюватися як безпосередньо територіальною громадою міста, так й відповідними органами та посадовими особами місцевого самоврядування.
Систему місцевого самоврядування в місті складають:
територіальна громада міста;
міська рада;
міський голова;
виконавчий комітет міської ради;
виконавчі органи міської ради, що підпорядковуються виконавчому комітету (відділи, управління та інші виконавчи органи, утворені радою) ;
районні в місті ради в разі їх утворення;
виконавчі органи районних в місті рад;
органи самоорганізації населення.

Стаття 5. Система актів місцевого самоврядування в місті Кременчуці
Органи та посадові особи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень приймають нормативні та інші акти.
Систему актів місцевого самоврядування в місті складають:
рішення, прийняті на місцевому референдумі шляхом прямого волевиявлення громадян;
рішення міської ради нормативно-правового характеру;
рішення виконавчого комітету міської ради нормативно-правового характеру;
розпорядження міського голови;
акти нормативно-правового характеру інших виконавчих органів ради та їх посадових осіб;
інші акти міської ради та її виконавчих органів;
рішення районних в місті рад нормативно-правового характеру;
рішення виконавчих комітетів районних в місті рад нормативно-правового характеру;
розпорядження голів районних в місті рад;
акти нормативно-правового характеру інших виконавчих органів районних в місті рад та їх посадових осіб;
інші акти районних в місті рад та її виконавчих органів.

Рішення, прийняті на місцевому референдумі, вводяться у дію в порядку, передбаченому чинним законодавством.

Стаття 6. Обов’язковість нормативно-правових актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Рішення нормативно-правового характеру міської та районних в місті рад, їх виконавчих органів, розпорядження міського голови, голів районних в місті рад або виконуючих їх обов’язки, прийняті в межах повноважень перелічених осіб, є обов’язковими для виконання усіма розташованими на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування, що не несуть нормативно-правового характеру, виконуються органами та посадовими особами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями комунальної власності в порядку, передбаченому внутрішнім регламентом відповідних органів, підприємств, установ та організацій, зокрема: регламентами рад, штатно-посадовими інструкціями посадових осіб, статутами підприємств, установ, організацій та посадовими інструкціями їх працівників, положеннями про структурні підрозділи виконавчих органів тощо.

Стаття 7. Тлумачення актів місцевого самоврядування.
Офіційне тлумачення актів місцевого самоврядування нормативно-правового характеру здійснюють органи та особи, що їх прийняли, відповідно до порядку, встановленого внутрішнім регламентом відповідної ради або її виконавчих органів.

Стаття 8. Правові засади побудови взаємовідносин між територіальною громадою та державою.
Взаємовідносини територіальної громади міста, її органів та посадових осіб місцевого самоврядування з органами виконавчої влади, діяльність яких поширюється на територію міста, базуються на засадах поєднання міських та загальнодержавних інтересів, співробітництва й взаємодопомоги, забезпечення здійснення завдань соціально-економічного та культурного розвитку міста, а також ефективної реалізації функцій виконавчої влади на території міста.
Територіальна громада міста, її органи та посадові особи місцевого самоврядування самостійно реалізують надані їм повноваження.
Органи та посадові особи місцевого самоврядування з питань здійснення ними делегованих повноважень органів виконавчої влади є підконтрольними відповідним органам виконавчої влади, а також несуть відповідальність у разі порушення ними Конституції або законів України.

Стаття 9. Загальні права та обов’язки жителів міста.
Загальні права жителів міста поширюються на усі сфери життєдіяльності, у тому числі на ті, що стосуються користування комунальними мережами та об’єктами, одержання послуг господарчого, соціального і культурного призначення, здійснення на території міста підприємницької, культурно-освітницької та іншої діяльності, передбаченої чинним законодавством. Органи та посадові особи місцевого самоврядування сприяють реалізації цих прав жителями міста через координацію діяльності комунальних підприємств, установ та організацій, а також щляхом здійснення тарифного та фіскального регулювання в межах повноважень, наданих законом міській раді та її виконавчим органам.
Особи, що проживають або здійснюють виробничу та іншу діяльність на території міста зобов’язані:
додержуватися положень актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування, що містять вимоги загальнообов’язкового характеру;
не завдавати територіальній громаді міста збитків матеріального, екологічного та іншого характеру;
сприяти збереженню культурно-історичного надбання міста;
сприяти розвитку і зміцненню атмосфери співробітництва, громадянського миру та злагоди в місті;
не порушувати правила спільного проживання, сприяти підтриманню громадського порядку на території міста;
сприяти здійсненню заходів з благоустрою, озеленення, підтримання чистоти та екологічної рівноваги, що проводяться на території міста за ініціативою громадськості, органів місцевого самоврядування та органів самоорганізації населення.

Стаття 10. Символіка територіальної громади міста.
10.1. Територіальна громада міста має власні атрибути, що символізують автономність місцевого самоврядування на території міста: герб, прапор, гімн, атрибутику головної посадової особи територіальної громади, а також іншу символіку, що встановлюється рішенням міської ради.
10.2. Порядок та особливості використання символіки територіальної громади визначаються міською радою.

Стаття 11. Знаменні дати територіальної громади та свята міського значення.
Найбільш видатні події в історії міста відзначаються шляхом встановлення міською радою святкових днів міста та знаменних дат територіальної громади.

Стаття 12. Нагороди територіальної громади міста.
Особам, які мають видатні заслуги перед територіальною громадою міста та внесли суттєвий вклад в його соціально-економічний та культурний розвиток, за рішенням міської ради може бути присвоєне звання “ Почесний громадянин міста Кременчука“.
Підстави та порядок присвоєння звання почесного громадянина міста, його статус визначаються Положенням про почесне громадянство міста, яке затверджується рішенням міської ради.
Міська рада, її виконавчий комітет та головна посадова особа територіальної громади міста можуть засновувати відзнаки, якими нагороджуються жителі міста, інші громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, що мають значні заслуги перед містом та внесли суттєвий вклад в його соціально-економічний та культурний розвиток.

Розділ II
Статус та компетенція територіальної громади. Участь жителів міста у місцевому самоврядуванні.

Стаття 13. Правовий статус територіальної громади.
13.1. Територіальна громада міста є первинним суб'єктом місцевого самоврядування та основним носієм його функцій і повноважень. Вона має право самостійно або через органи та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення, віднесені Конституцією та законами України до відання місцевого самоврядування.
13.2. Територіальна громада міста та територіальні громади районів в місті є суб’єктами права комунальної власності. Повноваження щодо володіння, користування та розпорядження майном комунальної власності територіальні громади здійснюють через органи місцевого самоврядування.
13.3. Від імені територіальної громади органи місцевого самоврядування здійснюють управління об’єктами комунальної власності, що є суб’єктами підприємницької діяльності у сфері надання громадських послуг та інших видів господарської діяльності.

Стаття 14. Механізми вирішення територіальною громадою питань місцевого значення.
14.1. До питань місцевого значення відносяться:
вибори головної посадової особи територіальної громади міста, депутатів міської та районних у місті рад;
вирішення в межах повноважень, наданих законом, питань стосовно адміністративно-територіального поділу міста та структури управління в місті відповідно до цього поділу, зокрема прийняття рішення щодо утворення або неутворення районних в місті рад;
формування напрямів бюджетної політики місцевого самоврядування; розробка, затвердження та виконання відповідних місцевих бюджетів;
управління майном комунальної власності, визначення напрямів здійснення господарської діяльності підприємствами комунальної власності;
визначення напрямів та запровадження механізмів надання послуг громадського призначення, що мають на меті організацію життєзабезпечення територіальної громади міста;
врегулювання земельних відносин та охорона навколишнього середовища на території міста;
формування та реалізація політики міського розвитку;
організація охорони громадського порядку та благоустрою на території міста;
інші питання, що належать згідно з законом до загальної компетенції міської ради та самоврядних повноважень її виконавчих органів.
14.2. Переважна більшість питань місцевого значення вирішується територіальною громадою міста через діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування із застосуванням форм безпосередньої участі її членів у здійсненні місцевого самоврядування, що визначені цим Статутом.
14.3. Питання місцевого значення можуть вирішуватися територіальною громадою безпосередньо - шляхом проведення референдуму у порядку, передбаченому чинним законодавством та ст..18 цього Статуту.

Стаття 15. Члени територіальної громади.
Членами територіальної громади міста вважаються усі жителі, що перебувають на статистичному обліку постійного проживання на території адміністративно-територіальних одиниць міста.
Членами територіальної громади району в місті вважаються усі жителі, що перебувають на статистичному обліку постійного проживання на території відповідного району в місті.
Членами територіальної громади з правом голосу вважаються усі жителі міста – громадяни України, які досягли 18 років та не обмежені у виборчих правах відповідно до чинного законодавства про місцеві вибори та місцевий референдум.

Стаття 16. Права членів територіальної громади щодо безпосередньної участі у місцевому самоврядуванні.
Члени територіальної громади міста мають невід’ємне право на безпосередню участь у здійсненні місцевого самоврядування за формами, передбаченими цим Статутом.
Члени територіальної громади з правом голосу мають право обирати депутатів міської, районних в місті та обласної рад, головну посадову особу територіальної громади міста, бути обраними депутатами відповідної ради, міським головою.
Члени територіальної громади з правом голосу можуть бути обраними або призначеними на будь-яку посаду в органах місцевого самоврядування, брати участь у місцевих референдумах та користуватися іншими правами щодо безпосередньої участі у здійсненні місцевого самоврядування за формами та в порядку, передбаченими законами України та цим Статутом.
Члени територіальної громади мають право ініціювати питання щодо припинення повноважень окремих депутатів, органів та посадових осіб місцевого самоврядування у порядку та випадках, передбачених законом і положеннями цього Статуту.
Члени територіальної громади та будь-які інші особи мають право оскаржувати в судовому порядку рішення органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
Члени територіальної громади мають право захищати, у тому числі в судовому порядку, свої права щодо безпосередньої участі у здійсненні місцевого самоврядування.

Стаття 17. Форми участі територіальної громади у місцевому самоврядуванні.
Члени територіальної громади міста здійснюють своє право на участь у місцевому самоврядуванні безпосередньо або через органи місцевого самоврядування.
Безпосередніми формами участі членів територіальної громади у місцевому самоврядуванні є:
місцевий референдум;
місцеві вибори;
загальні збори громадян за місцем проживання;
громадські слухання;
місцеві ініціативи;
участь у робочих органах постійних комісій рад та їх виконавчих органів; обрання до складу виконавчих комітетів відповідних рад;
інші форми участі громадян у здійсненні місцевого самоврядування відповідно до цього Статуту

Стаття 18. Місцевий референдум
Місцевий референдум проводиться на вимогу депутатів, що становлять не менш як половину від загального складу ради, або на вимогу однієї десятої частини членів територіальної громади, що мають право голосу.
Призначення та проведення референдуму здійснюється в порядку, встановленому законодавством.
Рішення про призначення референдуму приймається простою більшістю голосів від загального складу ради.
Проект рішення, винесеного на референдум вважається ухваленим, якщо за нього було подано більшість голосів тих членів територіальної громади, які взяли участь у референдумі, а також якщо у ньому взяли участь не менше половини громадян, внесених у списки для голосування.
Рішення, прийняте референдумом, може бути зміненим або скасованим у порядку, визначеному законом.
Місцеві референдуми не можуть проводитися з питань, які згідно з законом не підлягають вирішенню референдумом.
Порядок ініціювання, призначення та проведення референдуму, а також перелік питань, що вирішуються виключно референдумом, визначаються законом.

Стаття 19. Місцеві вибори
Під час проведення місцевих виборів члени територіальної громади з правом голосу обирають міського голову, депутатів міської, районних в місті та обласної рад.
Кожному члену територіальної громади міста, який має право брати участь у виборах, гарантуються вільне волевиявлення та право обирати і бути обраним міським головою або депутатом міської, районної в місті чи обласної ради.
Стаття 20. Загальні збори громадян за місцем проживання

Загальні збори громадян за місцем проживання є однією з форм їх безпосередньої участі у місцевому самоврядуванні. Метою загальних зборів є участь у вирішенні питання місцевого значення у рамках окремого будинку, вулиці, кварталу, мікрорайону тощо.
Загальні збори скликаються міським головою за власною ініціативою, за пропозицією органів місцевого самоврядування та органів самоорганізації населення, депутатів відповідних виборчих округів, а також на вимогу більшості мешканців будинку, або не менш як 500 громадян - жителів відповідного територіального утворення.
Час і місце проведення та порядок денний загальних зборів визначаються розпорядженням міського голови з обов’язковим врахуванням пропозицій органів або осіб, що ініціювали їх скликання.
За підсумками проведення зборів їх учасниками можуть прийматися рішення, що враховуються органами місцевого самоврядування під час вирішення відповідних питань. Рішення загальних зборів можуть стосуватися наступних питань:
створення органів самоорганізації населення;
здійснення заходів та проведення робіт з благоустрою відповідного територіального утворення, залучення його жителів до виконання цих робіт на договірних або громадських засадах;
збереження житлового фонду, духовної, історичної та культурної спадщини;
надання допомоги соціально незахищеним членам територіальної громади;
сприяння охороні громадського порядку та безпеки;
інших питань місцевого значення.

У роботі загальних зборів мають брати участь депутати міської та районних в місті рад за місцем розташування їх виборчих округів.
Інформація про проведення загальних зборів оприлюднюється в порядку, визначеному розпорядженням міського голови, не пізніш як за п’ять днів до їх проведення.
Хід проведення загальних зборів протоколюється. До протоколу вносяться основні тези виступів, пропозиції учасників та результати голосування, прийняті рішення. Протокол підписується головуючим та секретарем, що визначаються зборами.
Рішення з питань, які вносяться на розгляд загальних зборів, приймаються простою більшістю голосів їх учасників.
В разі необхідності рішення загальних зборів вносяться на розгляд відповідних органів місцевого самоврядування міським головою або депутатами, що брали участь у загальних зборах.

Стаття 21. Розгляд звернень громадян.
Органи та посадові особи місцевого самоврядування в обов’язковому порядку здійснюють розгляд індивідуальних або колективних звернень громадян, а також надають за результатами розгляду кваліфіковану та вичерпну офіційну відповідь.
Порядок та терміни розгляду звернень громадян визначаються законом.
Жителі міста мають право особисто звертатися до органів місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення та до їх посадових осіб з питань, віднесених до відання місцевого самоврядування. Порядок і терміни особистого прийому громадян у органах місцевого самоврядування визначаються їх керівниками та оприлюднюються.

Стаття 22. Громадські слухання
Громадські слухання є однією з форм безпосередньої участі членів територіальної громади міста у здійсненні місцевого самоврядування. Під час проведення громадських слухань жителі міста мають право заслуховувати депутатів відповідних рад та посадових осіб місцевого самоврядування, порушувати будь-які питання місцевого значення, або вносити пропозиції з питань, що належать до відання місцевого самоврядування.
Громадські слухання є однією з форм реалізації членами територіальної громади міста своїх прав щодо здійснення нагляду за діяльностю обраних нею органів і посадових осіб місцевого самоврядування, що є підзвітними, підконтрольними, а також відповідальними перед нею.

Як правило, міські громадські слухання відбуваються з приводу щорічного звітування міським головою про свою роботу на відкритій зустрічі з громадянами, якщо їх проведення не ініційовано з іншого питання. Під час цієї зустрічі можуть заслуховуватись й інші посадові особи місцевого самоврядування, а також депутати міської ради.
Пропозиції, які вносяться до представницьких органів за результатами громадських слухань, підлягають обов’язковому розгляду відповідними органами місцевого самоврядування.
Громадські слухання ініціюються:
міським головою;
міською радою або її виконавчим комітетом;
не менш як 5000 членів територіальної громади міста, що підписують відповідну вимогу.

Громадські слухання в районах міста можуть також ініціюватися відповідною радою або її виконавчим комітетом.
Громадські слухання в місті скликаються міським головою, а в районі – головою відповідної ради.
Громадські слухання проводяться протягом одного місяця з дня реєстрації у відповідній раді колективного звернення жителів міста, або прийняття відповідного рішення органами місцевого самоврядування, якщо ініціаторами не пропонується більш пізній термін їх проведення.
Громадські слухання не можуть відбуватися протягом терміну, визначеного чинним законодавством для проведення передвиборчої кампанії з обрання міського голови та депутатів місцевих рад.
Час та місце проведення громадських слухань визначаються розпорядженням про їх скликання та оприлюднюються не пізніш, ніж за два тижні до їх проведення, відповідно до ст. 45 цього Статуту.
Якщо за два тижні до вичерпання граничного терміну час і місце проведення громадських слухань не визначено міським головою (головою відповідної районної в місті ради), їх визначає секретар міської ради (заступник голови районної в місті ради).
Громадські слухання відбуваються у відкритому режимі, їх проведення висвітлюється засобами масової інформації.
Хід проведення громадських слухань протоколюється. В протоколі фіксуються основні тези виступів осіб, що звітують перед територіальною громадою міста, порушені питання та внесені протягом слухань пропозиції. Протокол підписується головуючим та секретарем слухань.
Розгляд пропозицій, внесених за результатами громадських слухань, відбувається на відкритому засіданні відповідного органу місцевого самоврядування. Результати розгляду оприлюднюються.

Стаття 23. Процедура та зміст місцевої ініціативи.
Члени територіальної громади міста можуть ініціювати в порядку місцевої ініціативи розгляд відповідною радою будь-якого питання, вирішення якого належить до відання місцевого самоврядування. Процедура місцевої ініціативи передбачає можливість внесення жителями міста на розгляд ради проекту рішення з відповідного питання.
Суб’єктом права місцевої ініціативи є ініціативна група членів територіальної громади, що утворюється на загальних зборах громадян чисельністю не менш як 500 осіб. Загальні збори формулюють питання місцевої ініціативи, визначають щляхи і механізми їх вирішення та обирають членів ініціативної групи. За рішенням зборів ініціативна група наділяється повноваженнями щодо розробки проекту рішення (рішень) з визначеного питання (питань) місцевої ініціативи та подальшого внесення його на розгляд ради або на попереднє погодження відповідними зборами.
В разі необхідності члени ініціативної групи обирають простою більшістю голосів керівника та секретаря групи.
Протягом трьох днів з моменту прийняття рішення про створення ініціативної групи її керівник, а в разі необрання керівника – інший представник, визначений членами групи, надають до секретаріату міської ради заяву про реєстрацію ініціативної групи із визначеного загальними зборами питання (питань) місцевої ініціативи.
До заяви про реєстрацію надаються протокол загальних зборів, список обраних членів ініціативної групи та інформація щодо контактних осіб.
Реєстрація проекту рішення з питання місцевої ініціативи відбувається у загальному порядку, визначеному відносно реєстації колективних заяв громадян. В разі необхідності керівнику (представнику) ініціативної групи надсилається інформація стосовно підрозділів та посадових осіб місцевого самоврядування, відповідальних за підготовку до внесення питання місцевої ініціативи на розгляд відповідних органів місцевого самоврядування.
Розгляд питання, внесеного в порядку місцевої ініціативи, відбувається на відкритому пленарному засіданні ради за неодмінною участю членів ініціативної групи.
Проекти рішень з питань, внесених за ініціативою не менш як 5000 членів територіальної громади міста з правом голосу, підлягають невідкладному розгляду.
Рішення органів місцевого самоврядування з питань, внесених в порядку місцевої ініціативи, підлягають оприлюдненню.

Стаття 24. Забезпечення прав жителів на одержання інформації стосовно здійснення місцевого самоврядування та вирішення питань місцевого значення на території міста.
24.1. Жителі міста мають невід’ємне право на одержання достовірної, об'єктивної і вичерпної інформації стосовно здійснення місцевого самоврядування та вирішення питань місцевого значення на території міста, а також стосовно роботи органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
Права жителів міста щодо одержання інформації з питань місцевого самоврядування забезпечуються шляхом оприлюднення її у загальноміських засобах масової інформації, а також через інші механізми, передбачених законом та цим Статутом (громадські слухання, прийом громадян депутатами місцевих рад та посадовими особами місцевого самоврядування тощо).
Обов’язковому оприлюдненню підлягають інформація щодо результатів місцевих референдумів, місцевих виборів, рішення органів місцевого самоврядування міста нормативно-правового характеру, інші акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування, що підлягають оприлюдненню відповідно до вимог чинного законодавства та цього Статуту, інші акти місцевого самоврядування, що містять важливу інформацію з приводу вирішення питань місцевого значення.

Стаття 25. Захист інтересів територіальної громади.
25.1. Додержання інтересів територіальної громади вважається головним принципом у процесі здійснення повноважень органами та посадовими особами місцевого самоврядування.
25.2. В разі виявлення фактів порушення прав та інтересів територіальної громади органи та посадові особи місцевого самоврядування негайно вживають заходів щодо скасування відповідних актів місцевого самоврядування або рішень керівників комунальних підприємств, закладів та організацій, а також звертаються до суду стосовно визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси жителів міста, повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Розділ IІІ
Повноваження та діяльність органів і посадових осіб місцевого самоврядування в місті Кременчук.

Глава 1. Представницькі органи місцевого самоврядування в місті Кременчук та їх повноваження.
Стаття 26. Статус, склад та повноваження міської ради.

26.1. Кременчуцька міська рада є єдиним представницьким органом територіальної громади міста, що здійснює від імені та в інтересах територіальної громади функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією та законами України.
26.2. Міська рада складається з її депутатів, що обираються жителями міста на місцевих виборах до складу ради та здійснюють свої повноваження в інтересах територіальної громади у відповідності до закону та цього Статуту.
26.3. Міська рада правочинна вирішувати будь-які питання, віднесені до її відання Конституцією та законами України. Міська рада відповідно до чинного законодавства визначає основні принципи, напрями та форми здійснення політики місцевого самоврядування з вирішення питань місцевого значення на території міста. Формування та реалізація цієї політики відбуваються на засадах законності та наступності.
26.4. Виключно у компетенції міської ради перебувають питання, що врегульовують порядок та процедури її внутрішньої діяльності, визначають структуру та загальну чисельність виконавчих органів ради, персональний та кількісний склад її виконкому; стосуються затвердження, або внесення змін до бюджету місцевого самоврядування, встановлення місцевих податків та зборів, а також визначення їх ставок; визначають умови та механізми управління майновими правами місцевого самоврядування, порядок управління об’єктами комунальної власності, - а також інші питання, віднесені до виключної компетенції міської ради.
26.5. Рішення з питань місцевого значення, прийняті міською радою в межах повноважень, наданих їй законом та територіальною громадою, які носять нормативно-правовий характер, підлягають загальнообов’язковому виконанню на території міста.

Стаття 27. Організація роботи міської ради.
27.1. Порядок роботи й процедури засідань міської ради та її комісій визначаються Регламентом, який затверджується більшістю депутатів від загального складу ради.

Стаття 28. Комісії міської ради.

З метою вивчення, попереднього розгляду та підготовки питань, що належать до відання представницького органу, а також з метою здійснення ефективного контролю за виконанням рішень ради та її виконавчого комітету, міська рада обирає постійні комісії.
З метою здійснення контролю з конкретно визначених міською радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування, підготовки відповідної інформації або пропозицій, міська рада може утворювати тимчасові контрольні комісії.
Члени постійних та тимчасових контрольних комісій обираються виключно з числа депутатів міської ради.
Міська рада визначає функції й завдання відповідної комісії та обирає її склад. В разі поділу депутатів ради на відповідні фракції та групи, процедура формування складу комісій передбачає застосування принципу обрання їх членів на основі пропорційного представництва.
Процедура обрання персонального складу постійних комісій відбувається шляхом розподілу місць в комісіях між окремими депутатами, або окремими фракціями та групами, після затвердження радою загальної кількості та чисельного складу комісій.
Розподіл посад голів постійних комісій здійснюється на підставі домовленостей, досягнутих між фракціями (групами) в раді. В разі відсутності поділу складу раду на фракції кандидатури голів постійних комісій вносяться для обрання радою після попереднього обговорення у відповідних комісіях.
У випадку передчасного вибуття голови або окремого члена постійної комісії, рада обирає наступного голову (члена) комісії відповідно до пропозиції фракції або групи, до якої належав цей депутат.
У випадку ліквідації та обрання нових комісій, або суттєвого розподілу повноважень між комісіями, відбувається обрання їх членів та голів згідно з процедурою, визначеною положеннями пп. 28.5 та 28.6 цієї статті.
Організація роботи комісій відбувається відповідно до Положення про комісії та Регламенту міської ради, які затверджуються радою.
Засідання тимчасових контрольних комісій проводяться як правило у закритому режимі. Рішення стосовно відкритого режиму засідань приймаються більшістю депутатів від загального складу ради.
Рішення міської ради щодо утворення та персонального складу тимчасової контрольної комісії, а також остаточне рішення ради стосовно результатів її роботи оприлюднюються.
28.12. Міською радою встановлюється порядок залучення до роботи комісій сторонніх експертів та спеціалістів, режим доступу до відповідної інформації.

Стаття 29. Права та обов’язки депутатів міської ради.
Депутат міської ради має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесійних засіданнях ради, або на засіданнях її комісій, до складу яких його обрано.
На виконання доручень виборців, міської ради або за власною ініціативою депутат має право вносити на розгляд міської ради, або її окремих постійних комісій, проекти відповідних рішень органів місцевого самоврядування.
Депутат має право звернутися із запитом до виконавчих органів або окремих посадових осіб місцевого самоврядування, голови обласної державної адміністрації, керівників підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих або зареєстрованих на території міста, а також одержати офіційну відповідь на свій запит.
Депутат має право висловити на сесії ради або передати в письмовій формі головуючому пропозиції чи зауваження з будь-яких питань місцевого самоврядування, у тому числі з питань, що стосуються інтересів жителів відповідного виборчого округу, а також одержати офіційну відповідь щодо результатів їхнього розгляду та вжитих заходів.
За винятком випадків, передбачених чинним законодавством, депутат має право ознайомитися з будь-якими офіційними документами, що надійшли або зберігаються в органах місцевого самоврядування, робити витяги та копіювати ці документи.
Кожен депутат, крім секретаря міської ради, входить до складу однієї з постійних комісій. Він зобов’язаний регулярно брати участь у роботі сесій, засіданнях постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.
Депутат міської ради не може розголошувати одержану в рамках здійснення депутатських повноважень інформацію таємного або конфіденційного характеру, якщо це встановлено вимогами чинного законодавства чи рішенням міської ради. Усі пояснення чи свідчення з конфіденційних питань в суді або позасудовому розгляді відбуваються згідно з вимогами чинного законодавства.
Кожен депутат міської ради зобов’язаний здійснювати особистий прийом виборців та інших громадян у порядку, встановленому чинним законодавством та окремими рішеннями ради.
Кожен депутат зобов’язаний уважно ставитися до прохань та пропозицій, висловлених громадянами, а також здійснювати контроль за виконанням справ відповідно до наказів виборців.
За винятком осіб, обраних на посади, які віднесено до відповідних категорій службовців місцевого самоврядування, депутати міської ради здійснюють свої повноваження на громадських засадах.
Припинення повноважень та притягнення до відповідальності депутата міської ради відбувається у відповідності з чинним законодавством.

Стаття 30. Забезпечення виконання депутатських обов’язків.
Якщо здійснення депутатських повноважень тягне за собою припинення протягом певного часу виконання виробничих та службових обов’язків, протягом зазначеного періоду за рахунок бюджету місцевого самоврядування депутату відшкодовуються кошти в розмірі середньої заробітної плати за основним місцем роботи, а також компенсуються інші витрати, що виникли внаслідок здійснення депутатських обов’язків відповідно до рішення міської ради.
За рішенням міської ради, бюджетом місцевого самоврядування можуть передбачатися кошти, необхідні для реалізації пріоритетних для жителів кожного виборчого округу проектів та програм, перелік яких визначається відповідними депутатами. Депутат, обраний від відповідного виборчого округу, може особисто здійснювати контроль за ходом реалізації програми чи проекту та дотримання цільового характеру використання коштів.

Стаття 31. Порядок утворення районних рад в місті Кременчук.
На території міста Кременчука, в межах районів відповідно до адміністративно- територіального поділу міста, можуть утворюватися районні ради з метою здійснення нормативно-правової та адміністративної діяльності, безпосередньо наближеної до територіальних громад районів.
Рішення щодо утворення чи неутворення районних рад може прийматися або безпосередньо територіальною громадою міста на референдумі, або сесією міської ради з урахуванням результатів всебічного громадського обговорення та думки органів місцевого самоврядування усіх адміністративно-територіальних одиниць міста.
Рішення щодо проведення референдуму із зазначених питань приймається на вимогу не менш як однієї десятої членів територіальної громади міста з правом голосу, або не менш половини депутатів від загального складу міської ради.
Рішення щодо проведення референдуму стосовно утворення або неутворення районних в місті рад, приймається не пізніш, як за шість місяців до дня проведення чергових виборів головної посадової особи територіальної громади, депутатів міської та районних у місті рад.
Якщо проведення референдуму із зазначених питань не ініціюється відповідно до порядку, визначеному п. 31.3 цієї статті, міська рада зобов’язана самостійно прийняти відповідне рішення щодо структури адміністративного управління на території міста.
У випадку прийняття рішення щодо неутворення районних рад після затвердження міською радою бюджету на поточний (наступний) бюджетний період, органи місцевого самоврядування районів в місті здійснюють свої повноваження до завершення відповідного бюджетного періоду.

Стаття 32. Порядок наділення повноваженнями районних в місті рад.
Повноваження районних в місті рад можуть змінюватися з початком наступного бюджетного періоду після виборів нового складу міської ради. Міська рада зобов’язана визначитися з цих питань не пізніш, ніж за два місяці до початку наступного бюджетного періоду. В разі неприйняття міською радою відповідного рішення у зазначений термін, районні ради здійснюють свої повноваження до завершення наступного бюджетного періоду, в межах та обсягах, наданих радам попереднього скликання.
Визначений міською радою обсяг повноважень районних в місті рад не може змінюватися протягом поточного скликання, за винятком випадку одержання згоди відповідної районної ради.
Процедури здійснення повноважень органами місцевого самоврядування в районах міста формуються відповідно до вимог, що встановлюються законом та цим Статутом відносно органів та посадових осіб місцевого самоврядування міста Кременчука.

Стаття 33. Порядок наділення міської ради правами щодо управління майном та фінансовими ресурсами, що перебувають у власності територіальних громад районів міста.
33.1. Міська рада може наділятися правами щодо управління майном та фінансовими ресурсами, які перебувають у комунальній власності територіальних громад районів міста у наступних випадках:
прийняття відповідного рішення територіальною громадою району на місцевому референдумі;
неприйняття рішення щодо створення ради у відповідному районі міста відповідно до закону та ст. 31 цього Статуту.
33.2. Майно, що перебуває у комунальній власності територіальних громад районів міста, відносно яких прийнято рішення щодо неутворення районних рад, може передаватися у комунальну власність територіальної громади міста або територіальної громади іншого району виключно в разі ліквідації відповідної адміністративно-територіальної одиниці в порядку, встановленому Конституцією та законами України, за рішенням органу, що прийняв рішення про ліквідацію району.
33.3. Протягом здійснення повноважень щодо управління майном, яке перебуває у власності територіальних громад районів, міська рада не може здійснювати правомочності щодо володіння, а також правомочності щодо користування та розпорядження в повному обсязі об’єктами комунальної власності відповідних територіальних громад, зокрема передавати їх в постійне, або довгострокове користування чи оренду, продавати, використовувати як заставу, вирішувати питання їх відчуження за винятком випадків, коли міська рада набуває зазначених правомочностей внаслідок прийняття рішення територіальною громадою відповідного району або її органами місцевого самоврядування попередніх скликань.

Глава 2. Статус посадових осіб місцевого самоврядування в місті Кременчуці
Стаття 34.
Класифікація посад в органах місцевого самоврядування.
В залежності від функцій та повноважень кожного окремого органу місцевого самоврядування їх штатний розпис передбачає відповідні посади, класифікація яких встановлюється законом. Віднесення посад органів місцевого самоврядування міста до відповідних категорій здійснюється згідно з чинним законодавством відповідно до обсягів повноважень за посадою, а також процедур, за якими вони обіймаються.
Посади органів місцевого самоврядування поділяються на виборні посади та посади, які обіймаються у порядку призначення за процедурами, встановленими чинним законодавством.
Виборні посади поділяються на посади, що обіймаються у порядку обрання територіальною громадою міста, міською та районними в місті радами, а також на посади, що обіймаються у порядку затвердження відповідними радами.

Стаття 35. Посадові осіби місцевого самоврядування у м. Кременчуці
35.1. Посадовими особами місцевого самоврядування є особи, які працюють у представницьких і виконавчих органах місцевого самоврядування міста на постійній основі та обіймають відповідні посади у порядку та за процедурами, передбаченими чинним законодавством.
35.2. Головною посадовою особою територіальної громади міста, що обирається жителями міста шляхом прямого волевиявлення, є міський голова.
35.3. Секретар міської ради є посадовою особою, що обирається на посаду міською радою з числа її депутатів за поданням міського голови.
35.4. Перший заступник і заступники міського голови (з питань діяльності виконавчих органів ради) та керуючий справами виконавчого комітету міської ради є посадовими особами місцевого самоврядування, що затверджуються на відповідні посади міською радою за поданням головної посадової особи територіальної громади міста.
35.5. Голови районних в місті рад та їх заступники (з питань діяльності ради) є посадовими особами, що обираються на посади відповідною районною радою з числа її депутатів.
35.6. Заступники голів районних в місті рад (з питань діяльності виконавчих органів ради) та керуючі справами виконавчих комітетів відповідних рад є посадовими особами місцевого самоврядування, що затверджуються на відповідні посади районними в місті радами за поданням голів відповідних рад.
35.7. Посадовими особами місцевого самоврядування, що призначаються та звільняються з посади міським головою, головами районних в місті рад за процедурами, передбаченими чинним законодавством, є співробітники апаратів відповідних рад, їх виконавчих комітетів, інших виконавчих органів (за винятком випадків, передбачених п. 35.9 цієї статті); керівники та заступники керівників виконавчих органів відповідних рад із статусом окремої юридичної особи.
35.8. Керівники структурних підрозділів виконкомів, які згідно з рішенням відповідної ради є членами її виконавчого комітету за посадою, призначаються й звільняються з посади міським головою, головами районних в місті рад у порядку погодження відповідною радою.
35.9. Працівники апаратів виконавчих органів міської та районних в місті рад із статусом окремої юридичної особи та їх підрозділів (за винятком заступників керівників цих виконавчих органів), посади яких віднесено до відповідних категорій згідно з Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування”, можуть призначатися та звільнятися керівниками зазначених виконавчих органів в разі одержання ними відповідних повноважень від головної посадової особи територіальної громади, голів районних в місті рад, а також за умов дотримання загальної процедури, передбаченої чинним законодавством.
35.10. Статус посадових осіб місцевого самоврядування в м. Кременчуці визначається законом.

Стаття 36. Процедура вступу на посаду новообраної головної посадової особи територіальної громади.
Повноваження особи, обраної міським головою, починаються з моменту офіційного оголошення перед депутатами міської ради підсумків виборів головної посадової особи територіальної громади м. Кременчука.
Офіційне оголошення результатів виборів головної посадової особи територіальної громади здійснюється головою міської виборчої комісії на урочистій частині першого пленарного засідання міської ради нового скликання.
Повноваження особи, обраної міським головою на дострокових виборах, починаються з моменту офіційного оголошення їх результатів на позачерговому урочистому засіданні ради, якщо з моменту її обрання до скликання чергової сесії залишається більше двох тижнів.
На урочисту частину пленарного засідання ради, або на позачергове урочисте засідання ради, що відбуваються з метою здійснення процедури визнання повноважень новообраної головної посадової особи територіальної громади, запрошуються представники політичних партій, засобів масової інформації, керівники підприємств, установ та організацій.
Після завершення процедури офіційного оголошення результатів виборів новообраний міський голова одержує атрибути влади головної посадової особи територіальної громади міста Кременчука, які вручаються старшим за віком депутатом міської ради.
Після завершення процедури офіційного оголошення результатів виборів міського голови, він складає у присутності депутатів та інших запрошених учасників засідання присягу наступного змісту:
«Я, (ім’я та прізвище), обраний міським головою шляхом прямого волевиявлення жителів міста, заступаючи на посаду головної посадової особи територіальної громади міста Кременчука, урочисто присягаю їй на вірність.Протягом здійснення повноважень міського голови зобов’язуюсь докладати усіх зусиль справі відстоювання інтересів територіальної громади, забезпечення її всебічного та гармонійного розвитку. Зобов’язуюсь забезпечувати на території міста додержання норм чинного законодавства та принципів, порядку й процедур здійснення місцевого самоврядування, визначених Статутом територіальної громади міста; враховувати тривалу перспективу розвитку територіальної громади, а також контролювати сумлінне виконання волі жителів та наступність у прийнятті й реалізації рішень органів і посадових осіб місцевого самоврядування.”
36.7. Опис символів влади й іншіх атрибутів, що одержуються головною посадовою особою територіальної громади на час здійснення повноважень, а також порядок їх використання затверджуються окремим рішенням міської ради.

Стаття 37. Повноваження та відповідальність головної посадової особи територіальної громади.
Міський голова забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади, делегованих державою, а також забезпечує додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади на території міста.
Міський голова:
організує роботу міської ради та її виконавчого комітету, здійснює загальне керівництво поточною діяльністю апаратів ради, виконавчого комітету й інших виконавчих органів ради;
забезпечує підготовку та реалізацію рішень щодо загальної структури управління в місті, додержання процедур відповідно до ст. 31 та 32 цього Статуту;
формує пропозиції щодо кількісного та персонального складу виконкому, структурної організації системи виконавчих органів міської ради, а також забезпечує розподіл повноважень між окремими виконавчими органами та посадовими особами місцевого самоврядування;
зупиняє в разі необхідності дію рішень міської ради та її виконавчого комітету у порядку, встановленому законом;
несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень;
несе персональну відповідальність щодо кадрового забезпечення апаратів ради та її виконкому, додержання процедур проходження служби в органах місцевого самоврядування міста, у тому числі що стосується призначення й звільнення з посад, а також забезпечення атестаці посадових осіб місцевого самоврядування, які працюють у апаратах міської ради та її виконавчих органів.

При здійсненні повноважень, наданих міському голові законом, цим Статутом та окремими рішеннями ради, він є відповідальним перед радою.
Не рідше одного разу на рік міський голова звітує про свою роботу на відкритій зустрічі з громадянами.
Інші повноваження міського голови визначаються чинним законодавством.

Стаття 38. Дострокове припинення повноважень міського голови.
Повноваження головної посадової особи територіальної громади припиняються достроково у випадках та за наявності підстав, передбачених законом.
У разі дострокового припинення повноважень головної посадової особи територіальної громади міста, міська рада протягом 10 днів з дня їх припинення повинна затвердити порядок забезпечення виконання повноважень міського голови та осіб, що виконуватимуть відповідні обов’язки.
В разі якщо повноваження міського голови припиняються за його особистою заявою та у зв’язку з цим матимуться вагомі підстави вважати, що її було складено внаслідок неправомірного тиску на головну посадову особу територіальної громади міста, міська рада утворює тимчасову комісію, яка протягом двох тижнів зобов’язана з’ясувати відповідні обставини. Міська рада розглядає висновки комісії та приймає відповідні рішення.
Офіційні документи, що свідчать про наявність підстав стосовно дострокового припинення повноважень міського голови, оголошуються на пленарному засіданні міської ради секретарем ради.
Якщо у процесі розгляду питання щодо дострокового припинення повноважень міського голови за дострокове припинення повноважень проголосувала більшість від загального складу ради, вона може винести відповідне питання на міський референдум.

Стаття 39. Процедура затвердження порядку забезпечення повноважень міського голови в разі їх дострокового припинення.
В разі дострокового припинення повноважень міського голови внаслідок прийняття місцевим референдумом або міською радою відповідного рішення, представницький орган місцевого самоврядування затверджує посадову особу, що виконуватиме обов’язки міського голови до моменту вступу на посаду нової головної посадової особи територіальної громади міста, або затверджує інший порядок виконання її обов'язків відповідно до п. 39.4 цієї статті.
Кандидатура виконуючого обов’язки визначається з числа заступників міського голови або секретаря ради після здійснення останнім відповідних консультацій з головами постійних комісій ради, керівниками депутатських фракцій та груп.
Кандидатура виконуючого обов’язки міського голови вноситься на розгляд ради протягом одного тижня з моменту припинення повноважень міського голови та затверджується більшістю голосів депутатів від загального складу ради.
Якщо більшість депутатів міської ради не підтримали пропозицію щодо виконання обов’язків міського голови однією посадовою особою, міська рада затверджує інший порядок забезпечення виконання повноважень головної посадової особи, який повинен передбачати розподіл виконання обов’язків міського голови за функціональною ознакою та процедури взаємодії між посадовими особами й погодження відповідних питань згідно з п. 39.5 цієї статті.
В разі дострокового припинення повноважень міського голови не за рішенням місцевого референдуму або міської ради, його обов’язки з питань діяльності виконавчих органів ради до моменту вступу на посаду новообраної головної посадової особи територіальної громади м. Кременчук виконує перший заступник міського голови (якщо проти цього на вимогу однієї третини від загального складу ради не проголосувало дві третини депутатів від загального складу ради), а обов’язки з питань діяльності міської ради - секретар ради. У зазначеному випадку секретар ради не може бути переобраний до моменту вступу на посаду новообраної головної посадової особи територіальної громади міста. Скликання сесій та формування порядку денного засідань міської ради у цей період відбувається за погодженням з виконавчим комітетом ради.

Стаття 40. Секретар міської ради.
Секретар міської ради обирається радою з числа її депутатів. Кандидатуру на посаду секретаря визначає та вносить на розгляд ради міський голова.
Секретар міської ради обирається на строк повноваження (скликання ) ради. Обрання та звільнення з посади секретаря міської ради відбувається за рішенням міської ради, що приймається в режимі таємного голосування більшістю голосів депутатів від загального складу ради.
Якщо питання стосовно звільнення з посади секретаря міської ради ініціюється без згоди міського голови, він може зупинити відповідне рішення ради протягом п’яти днів з моменту його прийняття. У цьому випадку рішення щодо звільнення з посади секретаря може бути остаточно ухваленим протягом двох тижнів з моменту направлення його на повторний розгляд за умов підтвердження двома третинами депутатів від загального складу ради.
Питання щодо звільнення з посади секретаря ради не може розглядатися у відсутності міського голови та секретаря ради за винятком випадків, передбачених чинним законодавством.
У випадку підтвердження рішення щодо звільнення з посади секретаря ради, міський голова може у десятиденний термін призначити з числа депутатів виконуючого обов’язки секретаря ради та внести його кандидатуру на розгляд ради. Особа, призначена міським головою, виконує обов’язки секретаря ради до моменту обрання представницьким органом нового секретаря за винятком випадку, якщо міська рада за результатами розгляду відхилить її кандидатуру двома третинами голосів від загального складу ради.
Зазначений у попередньому пункті механізм діє також після завершення процедури першого обрання секретаря, якщо внесена міським головою кандидатура не ухвалюється радою.
Наступна кандидатура на посаду секретаря вноситься міським головою на розгляд міської ради до завершення її наступної сесії.
Повноваження секретаря міської ради визначаються законом, окремими рішеннями ради та розпорядженнями міського голови.

Стаття 41. Перший заступник та заступники міського голови .
При утворенні виконкому або внесенні змін до його персонального складу за поданням міського голови рада затверджує його першого заступника та заступників.
Затвердження першого заступника та заступників міського голови передує процедурі обговорення міською радою питань щодо утворення виконавчого комітету. Затверджені радою перший заступник та заступники міського голови входять до складу виконавчого комітету за посадою.
Якщо перший заступник та заступники міського голови затверджуються з числа депутатів міської ради, вони зобов’язані звернутися до міської ради з особистою заявою про складення депутатських повноважень.
Кандидатури першого заступника та заступників вносяться міським головою на розгляд та затвердження їх міською радою разом з визначенням кола обов’язків та питань, що планується віднести до відання цих посадових осіб.
В разі відхилення кандидатури на посаду першого заступника або заступника міського голови двома третинами депутатів від загального складу ради, міський голова повинен протягом п’яти днів внести на розгляд ради нову кандидатуру. За рішенням ради цей термін може бути продовжений до скликання наступної сесії.
У випадку, якщо запропонована головою кандидатура на посаду його першого заступника або заступника відхилена менш, ніж двома третинами депутатів від загального складу ради, голова може призначити цю особу виконуючим обов’язки першого заступника або заступника та повторно внести цю кандидатуру на розгляд ради на її наступній сесії.
Перший заступник та заступники затверджуються на строк до набуття чинності повноважень наступного міського голови.
Перший заступник та заступники звільняються з посади розпорядженням міського голови, або за рішенням ради.
Затвердження першого заступника або заступників міського голови та звільнення їх за рішенням ради відбувається в режимі таємного голосування більшістю голосів депутатів від загального складу ради. Якщо питання звільнення з посади першого заступника або заступників ініціюється радою без згоди міського голови, він може зупинити її рішення протягом п’яти днів з моменту його прийняття.
Рада може підтвердити рішення щодо звільнення з посади першого заступника або заступника міського голови, якщо розгляне його повторно не пізніш, як за два тижні після внесення. Рішення вважатиметься чинним у разі його підтвердження двома третинами депутатів від загального складу ради.
Питання щодо звільнення з посади першого заступника або заступників міського голови не може розглядатися у їх відсутності, окрім випадків, передбачених чинним законодавством.
Процедура вступу на посаду першого заступника та заступників міського голови здійснюється головною посадовою особою територіальної громади міста.
Перший заступник виконує обов’язки міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради у разі відсутності головної посадової особи територіальної громади, якщо законом, або розпорядженням міського голови не визначено інакше. Міський голова може призначити тимчасово виконувати свої службові обов’язки з питань діяльності виконавчих органів ради іншого заступника.
Міський голова здійснює перерозподіл обов’язків між заступниками та встановлює порядок їх взаємозамінності.

Стаття 42 . Керуючий справами виконавчого комітету міської ради.
Керуючий справами виконкому відповідає за здійснення безпосередньої координації роботи апарату виконавчого комітету ради.
Керуючий справами відповідає за своєчасну та якісну підготовку засідань виконкому, забезпечує процеси попереднього обговорення питань порядку денного засідань виконкому, а також сприяє у підготовці до засідань виконкому його членам, які не працюють у виконавчих органах ради на постійній основі.
Стосовно кола інших обов’язків, процедури призначення та звільнення керуючого справами виконкому ради діє порядок, чинний відносно заступників міського голови та встановлений пп.41.1-41.12 та 41.14 попередньої статті.

Глава 3. Виконавчий комітет та інші виконавчі органи міської ради.
Стаття 43.
Статус виконавчого комітету та осіб, що входять до його складу.
Виконавчий комітет є колегіальним виконавчим органом міської ради та вищим органом у системі її виконавчих органів.
Виконавчий комітет складається з його членів, що працюють в ньому на постійній та тимчасовій основах. Кількість членів виконкому, що працює у виконавчих органах ради на постійній основі, повинна складати не менш як дві третини від його загального складу.
Кількісний та персональний склад виконавчого комітету, а також структура його апарату затверджується міською радою відповідно до пропозицій міського голови.
За посадою до складу виконавчого комітету входять міський голова, заступники міського голови, секретар ради та керуючий справами виконкому, керівники відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, а також інші особи.
Особам, які входять до складу виконкому, забороняється розголошувати інформацію, одержану на його засіданнях, або внаслідок користування документацією органів місцевого самоврядування, якщо за рішенням ради, виконавчого комітету, або розпорядженням міського голови її визначено конфіденційною. Зазначене стосується також інших випадків, передбачених чинним законодавством.

Стаття 44. Повноваження виконавчого комітету та інших виконавчих органів міської ради.
44.1. У своїй діяльності виконавчий комітет міської ради реалізує наступні повноваження:
здійснює попередній розгляд проектів загальноміських програм соціально-економічного і культурного розвитку, цільових програм з інших питань місцевого значення, проектів бюджету місцевого самоврядування, змін та доповнень до нього, проектів рішень з інших питань, що вносяться на розгляд міської ради;
координує діяльність відділів управлінь, та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та інших організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади міста, заслуховує звіти про роботу їх керівників;
в разі необхідності змінює або скасовує акти підпорядкованих йому відділів, управлінь, інших виконавчих органів ради, а також їх посадових осіб.
44.2. Інші виконавчі органи, що утворюються міською радою для реалізації завдань місцевого самоврядування у сферах соціально-економічного і культурного розвитку, планування та обліку, фінансів, бюджету і цін, управління комунальною власністю, житлово-комунального господарства, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку, будівництва,освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища, соціального захисту населення, у галузях зовнішньоекономічної діяльності та оборонної роботи, завдань щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою, забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, відзначення державними нагородами, відзнаками Президента України та присвоєння почесних звань України та інших завдань, передбачених законом або визначених територіальною громадою міста, наділяються усіма повноваженнями, передбаченими главою другою розділу другого закону України “Про місцеве самоврядування в Україні “ та відповідними рішеннями міської ради.
44.3. Виконавчий комітет та інші виконавчі органи міської ради в межах наданих їм повноважень неодмінно беруть участь у обговоренні та узгодженні з органами виконавчої влади окремих питань регіонального та загальнодержавного значення в частині, що стосується інтересів територіальної громади міста, а саме:
розміщення, розвиток та спеціалізація підприємств і організацій, розташованих на території міста, незалежно від їх форми власності;
складення планів приватизації, реструктуризації та запобігання банкрутству державних підприємств, розташованих на території міста; управління державними корпоративними правами відносно підприємств, розташованих на території міста;
внесення до органів виконавчої влади пропозицій щодо потреб територіальної громади міста в процесі підготовки проекту закону про державний бюджет;
складення планів та програм будівництва, а також реконструкції об’єктів як виробничого, так й іншого призначення на території міста;
здійснення комплексного дослідження об’єктів на території міста, сприяння визначенню та оголошенню таких, що мають екологічну, історичну, культурну або наукову цінність, пам’ятками природи, історії, культури місцевого та державного значення;
розробка та внесення до відповідних органів виконавчої влади пропозицій щодо реалізації на території міста іноваційних пілотних проектів в економічній, соціальній та культурній сферах, що сприятимуть запровадженню ефективних механізмів з реалізації завдань місцевого самоврядування та стимуляції розвитку територіальної громади у зазначених сферах.

В межах повноважень, визначених законом та міською радою, виконавчі органи ради забезпечують виконання угод, укладених з органами місцевого самоврядування інших територіальних громад з метою здійснення спільних проектів та вирішення інших питань, що стосуються реалізації спільних інтересів. Мета таких угод повинна полягати у інтеграції спільних зусиль задля виконання в рамках наданих законом повноважень тих завдань місцевого значення, які не уявляється можливим виконати самостійно, або спільне виконання яких є доцільним з огляду на показники економічної ефективності. У процесі виконання проектів з реалізації спільних інтересів виконавчі органи ради можуть об’єднувати кошти відповідних місцевих бюджетів, координувати діяльних утворених на договірних засадах органів та служб, а також брати участь в управлінні підприємствами, заснованими на засадах спільної власності на майнові об’єкти й фінансові кошти.
Згідно з чинним законодавством виконавчим органам міської ради делегуються окремі повноваження органів виконавчої влади, від здійснення яких вони не мають права відмовитися чи ухилитися.
Здійснення виконавчими органами міської ради делегованих повноважень органів виконавчої влади фінансується з державного бюджету згідно з показниками, визначеними законом про державний бюджет.
У випадку планування органами виконавчої влади видатків на здійснення делегованих законом повноважень у недостатньому обсязі або недофінансування відповідних завдань, виконавчі органи міської ради зобов’язані надіслати у встановленому порядку розрахунки відносно нестачі коштів на здійснення відповідних повноважень, терміново повідомити відповідні органи державної влади щодо випадків недофінансування запланованих видатків та можливих негативних наслідків.
В межах повноважень, наданих законом або міською радою, виконавчий комітет приймає рішення внутрішнього характеру, що стосуються інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій комунальної власності, або рішення нормативно-правового характеру, які підлягають загальнообов’язковому виконанню на території міста.
Інші виконавчі органи ради, що мають статус окремої юридичної особи, в межах своїх повноважень, визначених міською радою або її виконавчим комітетом, приймають рішення внутрішнього характеру, що стосуються підпорядкованих їм підприємств, установ та організацій комунальної власності, або рішення нормативно-правового характеру, які стосуються виключно вузькогалузевих чи відомчих питань, віднесених до відання відповідних виконавчих органів та підлягають обов’язковому виконанню відповідними особами.

Глава 4. Оприлюднення рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Стаття 45.
Порядок оприлюднення рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Оприлюднення рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування відбувається шляхом публікації у засобах масової інформації тих актів відповідних органів та посадових осіб місцевого самоврядування, відносно яких діють вимоги закону та цього Статуту щодо обов’язковості їх опублікування, або вимоги щодо їх публікації є складовою частиною цих актів.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування повинні бути опублікованими протягом десяти днів з моменту їх прийняття.
Якщо оприлюднення рішення здійснюється у декілька етапів, або потребує залучення декількох засобів масової інформації, воно вважається завершеним у останній день виходу офіційно замовленої публікації.

Стаття 46. Обмеження щодо оприлюднення актів місцевого самоврядування
Не підлягають оприлюдненню акти, протоколи та стенограми щодо ходу обговорення й інша інформація, якщо обговорення відбувалося у закритому режимі на підставі відомостей, що становлять відповідно до чинного законодавства державну, комерційну таємницю; порушують права людини щодо нерозголошення питань особистого життя, а також стосуються інших конфіденційних питань.
Рішення щодо недоцільності оприлюднення відповідної інформації може прийматися також відповідно до окремих рішень представницьких органів місцевого самоврядування.

Глава 5. Органи самоорганізації населення в м. Кременчуці
Стаття 47.
Органи самоорганізації населення та їх повноваження.
Загальні збори жителів за місцем проживання можуть ініціювати утворення органів самоорганізації населення за територіальною ознакою (будинкові, вуличні, квартальні, мікрорайонні тощо). Дозвіл на утворення відповідних органів самоорганізації населення надає міська або районні в місті ради, які можуть наділяти їх частиною власної компетенції, фінансів та майна.
Території, в межах якої органи самоорганізації населення здійснюють надані їм повноваження, визначаються представницькими органами, що видали відповідні дозволи.
Органи самоорганізації населення здійснюють надані їм повноваження у обсягах, визначених рішенням представницького органу та відповідно до напрямів діяльності, встановлених загальними зборами жителів відповідного територіального утворення, а також із врахуванням відповідних вимог щодо статусу та порядку діяльності цих органів, які встановлюються законом.
Здійснення органами самоорганізації наданих їм повноважень повинно відповідати інтересам територіальної громади міста в цілому та відбуватися у гармонійному взаємозв’зку з іншими заходами, пов’язаними із забезпеченням життєдіяльності та розвитку міста. Органи та посадові особи місцевого самоврядування надають всебічну підтримку органами самоорганізації населення у реалізації наданих їм повноважень, а також вживають заходів з координації діяльності цих органів.

Стаття 48. Відповідальність органів саморганізації населення.
Органи самоорганізації населення зобов’язані виконувати рішення міської ради, відповідної районної ради та їх виконавчих органів, а також загальних зборів громадян, що ініціювали утворення відповідних органів самоорганізації.
Органи самоорганізації населення є підзвітними, підконтрольними та відповідальними перед жителями, що ініціювали їх утворення, а в частині виконання повноважень, наданих їм органами місцевого самоврядування – підзвітні, відповідальні та підконтрольні раді, що надала дозвіл на їх утворення, та її виконавчому комітету.
Підстави та порядок дострокового припинення повноважень органів самоорганізації населення визначаються законом.

Розділ ІV
Міська політика перспективного розвитку.
Стаття 49.
Стратегія діяльності органів місцевого самоврядування щодо забезпечення перспективного розвитку територіальної громади.
З метою забезпечення сталого розвитку територіальної громади міста, діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування на засадах спадкоємності й наступності, а також досягнення високої ступіні гармонізації внутрішньоміських процесів та їх інтеграції до перетворень на національному рівні, органами місцевого самоврядування формується та послідовно реалізується політика перспективного розвитку.
Стратегічною метою реалізації міської політики перспективного розвитку вважається досягнення на території міста високих стандартів якості життя, всебічний та гармонійний розвиток особистості, а також реалізація прав людини відповідно до вимог Конституції України на території міста.
Діяльність органів місцевого самоврядування із забезпечення процесів перспективного розвитку зосереджується на наступних заходах:
створення умов, найбільш сприятливих для формування на території міста соціально-економічного середовища, здатного максимально задовольнити потреби реалізації потенціалу територіальної громади в цілому та кожного окремого з її членів;
розробка та запровадження механізмів пом’якшення впливу економічної кон’юнктури на головні аспекти перспективного розвитку міста;
оперативне реагування на виникнення та ефективне подолання елементів соціальної кризи;
обмірковане визначення та розподіл завдань і повноважень, збільшення потенціалу у вирішенні міських проблем шляхом застосування механізмів децентралізації процесів прийняття та реалізації рішень, всебічний розвиток місцевої ініціативи;
забезпечення ефективної участі територіальної громади міста у процесах регіонального та державного планування;
поступове пристосування до ринкових умов системи міського комунального господарства, реформування його структури та запровадження сучасних механізмів управління та розвитку об’єктів комунальної власності;
запровадження сучасних механізмів фінансового менеджменту;
застосування нових підходів у формуванні системи соціального захисту жителів міста;
розширення обсягів залучення наукової інформації та консультативної допомоги з визначення напрямків розвитку територіальної громади;
розробка та реалізація галузевих перспективних планів розвитку;
розбудова на території міста сучасної ринкової інфраструктури та мережі інформаційних потоків;
встановлення тісних ділових та культурних стосунків з іншими територіальними громадами, зарубіжними муніціпальними утвореннями, використання досвіду партнерів та здійснення спільних проектів.

Стаття 50. Планування перспективного розвитку територіальної громади.
50.1. Плануванням перспективного розвитку міста вважається здійснення комплексу заходів з дослідження стану та перспектив розвитку територіальної громади, визначення місцевих та глобальних факторів, що впливатимуть на загальноміські процеси розвитку, розробка окремих галузевих, фінансових і управлінських програм та їх інтеграція до загальноміської програми перспективного розвитку.
50.2. Загальноміська програма перспективного розвитку містить наступні складові:
планування та забудова території міста;
розвиток комунальної інфраструктури міста в умовах ринкової економіки;
розвиток системи міських фінансів;
розвиток закладів охорони здоров’я, освіти, культури, фізичної культури і спорту та соціального призначення;
розвиток організованого ринку нерухомості на території міста;
розвиток системи соціального страхування на території міста;
розвиток системи місцевих фіскальних інструментів;
фінансове забезпечення реалізації проектів загальноміської програми перспективного розвитку через запровадження механізмів середньо- та довгострокового фінансового планування;
розвиток підприємництва та створення системи запобігання банкрутству важливих для розвитку територіальної громади суб’єктів господарювання;
покращення екологічного середовища, відновлення природно-екологічного балансу та розвиток системи громадського відпочинку на території міста;
використання природно-ландшафтних, садово-паркових, геологічних та інших природоохоронних об’єктів в рамках розвитку індустрії туризму та відпочинку на території міста;
запровадження новітніх інформаційних технологій в рамках розвитку нових форм участі членів територіальної громади міста у здійсненні місцевого самоврядування;
забезпечення громадської безпеки та охорона правопорядку.
Складові програми перспективного розвитку вважаються основними напрямами політики перспективного розвитку міста.

Стаття 51. Планування та забудова міста.
В рамках загальноміської програми перспективного розвитку визначається поетапна реалізація містобудівних заходів через формування принципів довгострокового планування сталого розвитку міста, а також визначення механізмів ефективної координації процесів землекористування, приватного та громадського будівництва.
Принципи довгострокового планування сталого розвитку міста та механізми ефективної координації процесів землекористування й будівництва визначаються міською радою.
Режим забудови та іншого використання земель на території міста визначається генеральним планом міста та правилами забудови, що затверджуються міською радою.
Правилами забудови визначаються порядок вирішення питань щодо розташування, надання дозволу на будівництво об’єктів містобудування, надання дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття об’єктів в експлуатацію, а також здійснення контролю за містобудівною діяльністю.
Об’єкти природоохоронного та культурного значення, що перебувають у комунальній власності або передані в управління виконавчих органів міської ради, можуть використовуватися з метою одержання прибутку в інтересах територіальної громади, зокрема бути залученими до комерційної діяльності в рамках розвитку міської індустрії туризму та відпочинку. Режим використання цих об’єктів та корпоративні форми, за якими вони залучаються до комерційної діяльності, визначаються міською радою, якщо положеннями чинного законодавства не передбачено інакше.
Охорона та реставрація об’єктів, розташованих на території міста і визначених як пам’ятки природи, історії та культури, здійснюються відповідно до закону.
Заходи щодо визначення та перегляду вимог відносно об’єктів, які потребують захисту традиційного характеру історичного та культурного середовища, відбуваються відповідно до порядку, який встановлюється органами місцевого самоврядування.
В рамках загальноміської програми перспективного розвитку також визначається поетапне здійснення заходів з удосконалення архітектурно-просторових рішень забудови та її послідовної регенерації.
Міською радою затверджується програма здійснення середньо- та довгострокових заходів з поетапного впровадження ринкових форм житлового будівництва та модернізації житлового фонду, застосування прогресивних архітектурно-планувальних, конструктивних та інженерних рішень у процесі проектування житлових будинків. Зазначена програма вважається невід’ємною складовою загальноміської програми перспективного розвитку.

Стаття 52. Розвиток системи місцевих фіскальних інструментів.
Міська рада здійснює безпосередній вплив на процеси розвитку соціально-економічного розвитку на території міста шляхом реалізації відповідної фіскальної політики місцевого самоврядування, зміст якої визначається встановленням згідно з чинним законодавством місцевих податків та зборів, розмірів їх ставок, а також надання пільг зі сплати податків і зборів для окремих сфер та суб’єктів підприємницької діяльності.
Мета фіскальної політики місцевого самоврядування полягає у створенні сприятливих умов для підприємницької та іншої діяльності у сферах, що визначаються міською радою як приоритетні та суспільнозначимі у рамках комплексного розвитку територіальної громади, а також у формуванні передумов для одержання в кінцевому підсумку обсягів податкових та неподаткових надхожень, що дозволятимуть у достатній мірі фінансувати як поточні завдання місцевого самоврядування, так й заходи, визначені загальноміською програмою перспективного розвитку.
В процесі розробки довгострокових заходів з реалізації загальноміської програми перспективного розвитку та здійснення розрахунків з їх фінансування, виконавчі органи розробляють та вносять на розгляд міської ради пропозиції щодо реалізації відповідних фіскальних заходів, сприятливих для формування ефективних та надійних джерел власних надходжень місцевого самоврядування, а також щодо запровадження відповідно до чинного законодавства фіскальних інструментів, здатних зберігати стабільність в разі зміни економічної кон’юнктури.
Міська рада приймає відповідні фіскальні рішення в процесі розгляду бюджету, обговорення та затвердження програм фінансування заходів наступних бюджетних періодів.

Стаття 53. Розвиток підприємництва та створення системи запобігання банкрутству важливих для розвитку міської територіальної громади суб’єктів господарювання.
В межах повноважень, визначених законом, органи місцевого самоврядування сприяють розвиткові підприємництва на території міста, підтримують з підприємцями ділові та партнерські стосунки, що базуються на договірній, податковій та майновій основах, а також спільному уявленні щодо перспектив загального розвитку міста, утворення на території міста атмосфери ділового співробітництва, соціальної справедливості, комплексного розвитку особистості та сприятливого інвестиційного клімату.
В рамках окремих або комплексних програм розвитку підприємництва на території міста, що затверджуються міською радою, органами місцевого самоврядування можуть плануватися кошти бюджету місцевого самоврядування на підтримку відповідних процесів, заходи, спрямовані на залучення коштів іноземних держав, міжнародних установ, державних та регіональних фондів з розвитку підприємництва, прийматися рішення щодо виділення земельних ділянок та надання приміщень, відкриття інформаційно-консультативних центрів для представників малого бізнесу тощо.
При виконавчому комітеті ради може утворюватися громадська рада з питань підприємництва, що погоджуватиме питання, пов’язані з поточною діяльністю суб’єктів підприємницької діяльності та перспективами загального розвитку підприємництва на території міста.
В разі необхідності виконавчими органами розробляються заходи із запобігання банкрутству підприємств, що мають важливе значення для перспективного розвитку міста. Зазначені заходи базуються на механізмах, визначених статею 72 цього Статуту.

Стаття 54. Забезпечення природно-екологічного балансу на території міста.
Вирішення проблеми екологічного забруднення та досягнення природно-екологічного балансу на території міста, переобтяженого екологічно шкідливими промисловими підприємствами, вважається приорітетним завданням в діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування в місті на тривалу перспективу.
В процесі планування перспективного розвитку органи місцевого самоврядування передбачають здійснення заходів, спрямованих на:
покращення екологічної ситуації водного басейну Дніпра в межах міста шляхом поетапного запровадження відповідно до закону санкцій до промислових підприємств, що забруднюють воду та виробнича діяльність яких відбувається на території міста; здійснення заходів щодо налагодження спільної діяльності в цьому напрямі з органами місцевого самоврядування інших адміністративно-територіальних одиниць, що розташовуються у верхній течії Дніпра;
поетапне здійснення докорінної модернізації очисних споруд водозабору з метою безперебійного забезпечення жителів міста через міські мережі водогону питною водою відповідно до стандартів, встановлених державою;
збереження та відведення нових ділянок для зелених насаджень;
створення у центральній частині міста зон для виключного руху пішоходів та транспортних засобів, що не несуть екологічного навантаження;
встановлення відповідного режиму руху транспортних засобів у місцях масового відпочинку та розваг жителів, зокрема у вихідні дні;
відведення ділянок для переробки і нейтралізації відходів та фільтратів, потужностей з компостування, проведення рекультивації тощо;
перепланування міських доріг, зменшення інтенсивності дорожнього руху та підвищення його безпеки; винесення руху вантажних автомобілів за межі міста, зокрема його центральної та густонаселених частин;
розробку комплексу заходів із зменшення рівня забруднення підприємствами повітря;
здійснення регулярного контролю екологічної ситуації та налагодження системи оперативного та об’єктивного інформування органів місцевого самоврядування та населення міста;
запровадження системи екологічного страхування екологічно небезпечних підприємств.

Стаття 55. Розвиток нових форм участі у здійсненні місцевого самоврядування через сучасні інформаційні технології.
В процесі реалізації загальноміської програми перспективного розвитку органами місцевого самоврядування передбачаються заходи із зміцнення матеріально-технічної бази, що дозволяє забезпечити розвиток нових форм участі членів територіальної громади міста у здійсненні місцевого самоврядування через застосування сучасних інформаційних технологій.
Нові форми участі у здійсненні місцевого самоврядування на території міста можуть ініціюватися членами територіальної громади міста, або визначатися органами місцевого самоврядування відповідно до тенденцій розвитку новітніх інформаційних технологій. Зокрема, це може стосуватися наступного:
налагодження регулярного спілкування посадових осіб місцевого самоврядування з жителями міста через визначення годин та абонентської лінії телефонного зв’язку;
здійснення регулярних опитувань через комп’ютерну інформаційну мережу;
запровадження регулярного розміщення інформації з питань місцевого самоврядування на сайтах органів місцевого самоврядування, а також розміщення електронних поштових скриньок посадових осіб місцевого самоврядування в електронній пошті з метою регулярного одержання запитань та пропозицій жителів;
організація телемостів для безпосереднього спілкування жителів міста з посадовими особами місцевого самоврядування, зокрема під час проведення громадських слухань;
участь посадових осіб місцевого самоврядування в програмах та передачах місцевих засобів масової інформації із застосуванням сучасних технологій здійснення паралельного опитування, відповідей на одержані запитання та діалогу у прямому ефірі .

Стаття 56. Забезпечення громадського спокою, безпеки та охорони правопорядку.
З метою забезпечення належного рівня підтримки громадського спокою, безпеки та охорони правопорядку в місті та підвищення ефективності запобігання правопорушенням на його території, міська рада може прийняти рішення стосовно створення у структурі виконавчих органів ради міліції, що утримуватиметься за рахунок коштів місцевого самоврядування.
Не рідше одного разу на рік міська рада зобов’язана заслухати повідомлення керівника управління внутрішніх справ у м. Кременчук стосовно діяльності підпорядкованих йому підрозділів з охорони громадського порядку на території міста та здійснити оцінку її ефективності. В разі визнання діяльності керівництва управління внутрішніх справ за результатами заслуховування незадовільною, міська рада негайно звертається до органів внутрішніх справ вищого рівня з поданням щодо нагальної необхідності здійснення відповідних кадрових змін у керівному складі міського управління.

Стаття 57. Міжнародна діяльність.
57.1. У процесі здійснення органами місцевого самоврядування міжнародної діяльності вважаються пріритетними такі напрями, що забезпечують участь міста у русі історичних міст та міст-побратимів, у включенні міста до міжнародної мережі та маршрутів туристичної діяльності, у діяльності міжнародних організацій і фондів з підтримки історичної та культурної спадщини, а також залученні інвестицій до розвитку галузей, визначених загальноміською програмою перспективного розвитку.

Р О З Д І Л V
Матеріальне та фінансове забезпечення процесів здійснення місцевого самоврядування на території міста
Глава 1. Фінансова діяльність органів місцевого самоврядування.
Стаття 58
. Мета та основні засади фінансової діяльності органів місцевого самоврядування.
Метою фінансової діяльності органів місцевого самоврядування вважається :
створення фінансових механізмів регулювання процесів економічного та соціального розвитку, що стимулюють та координуюють розвиток цих процесів;
запровадження відповідних фіскальних інструментів, що сприяють формуванню надійної бази власних надходжень місцевого самоврядування та розвиткові підприємництва на території міста;
забезпечення процесів надання послуг у соцальній та житлово-комунальній сферах; формування системи соціального захисту населення, притаманної ринковій економіці;
сприяння розвиткові інвестиційних процесів, спрямованих на формування сучасної інфраструктури комунального господарства;
якісне та ефективне виконання повноважень, делегованих органам місцевого самоврядування законом;
інтеграція фінансової діяльності органів місцевого самоврядування міського та районного в місті рівней, створення умов для гармонійного розвитку усіх адміністративно-територіальних одиниць на території міста.
Фінансова діяльність органів місцевого самоврядування відбувається на засадах:
планування фінансових ресурсів;
фінансового забезпечення нагальних потреб, що мають важливе значення для розвитку територіальної громади та соціально-економічного благополуччя її членів;
врахування загальнодержавних інтересів та потреб перспективного розвитку;
прозорості, регулярного інформування, винесення на громадське обговорення питань фінансового планування, інвестиційної діяльності, проектів бюджету місцевого самоврядування та забезпечення доступу до здійснення контролю з боку громадськості;
застосування новітніх технологій у здійсненні фінансового менеджменту та використання широкого спектру фінансових інструментів, притаманних ринковій економіці;
раціонального розподілу фінансових повноважень між міською радою та радами адміністративно-територіальних одиниць міста.

Стаття 59. Планування фінансових ресурсів.
З метою раціонального вирішення питань, які належать до відання місцевого самоврядування, та закладення чітких орієнтирів перспективної діяльності, органи місцевого самоврядування запроваджують систему фінансового планування, що перебачає визначення основних фінансових показників розвитку міста протягом не менш як чотирьох наступних років.
Основою для планування фінансових ресурсів вважається інвестиційна програма, що розбляється виконавчими органами ради. Фінансова та інвестиційна програми щорічно коригуються у відповідності до макроекономічних умов, соціально-економічної ситуації на території міста та нагальних потреб розвитку територіальної громади міста.
Фінансове планування відбувається на засадах:
виявлення визначальних факторів перспективного розвитку та раціонального обмеження завдань;
обгрунтування рішень та програм, що вимагають планування відповідних видатків.

Стаття 60. Запозичення міської ради.
Запозичення міської ради вважаються важливим інструментом з формування інвестиційних коштів, що спрямовуються на зведення та реконструкцію об’єктів комунальної інфраструктури міста.
Запозичення міської ради оформлюються в цінні папери, емісія яких реєструється державними органами у порядку, встановленому законом.
Емісію цінних паперів за запозиченнями здійснює міська рада, яка визначає формати економічного обгрунтування та планування емісії, умови здійснення передплати на цінні папери, а також обсяги та порядок їх обігу на біржовому ринку.
Міська рада зобов’язана затверджувати положення про тендерну раду з питань розміщення цінних паперів запозичення, а також регламентувати процеси обрання відповідних радників.
Випуск цінних паперів за запозиченнями базується на наступних засадах:
на створенні системи надійних гарантій щодо повернення запозичень;
на орієнтації на випуск довгострокових боргових зобов’язань;
на диверсифікації розміщення цінних паперів;
на цільовому спрямуванні залучених коштів у реалізацію затверджених міською радою інвестиційних проектів, що мають відповідне технічне обгрунтування та терміни самоокупності, або визначені джерела відшкодування коштів;
на встановленні граничного обсягу емісії цінних паперів;
на прозорості та налагодженні ефективного контролю за розробкою планів випуску, використанням залучених коштів, а також діяльності відповідних робочих органів з обрання та координації діяльності радників з розміщення облігацій міської позики.

Міська рада зобов’язана утримуватися від випуску цінних паперів за запозиченнями з метою покриття дефіциту бюджету місцевого самоврядування та рефінансування заборгованностей попередніх років.
Обмеження щодо здійснення запозичень встановлюються законом.

Стаття 61. Порядок та обсяги надання гарантій органами місцевого самоврядування.
З метою підтримки процесів соціально-економічного розвитку на території міста органи місцевого самоврядування можуть надавати гарантії за зобов’язаннями окремих суб’єктів господарської діяльності.
Класифікація відповідних суб’єктів, вимоги до них, перелік особливих умов, а також порядок надання гарантій визначаються окремим рішенням міської ради.
Рішення міської ради, що регламентує надання гарантій за зобов’язаннями третіх осіб, не може містити виключень або змінюватися у вибірковому порядку.
Обсяги наданих гарантій враховуються в процесі визначення граничної межі запозичень міської ради відповідно до Бюджетного Колексу України.

Стаття 62. Фінанси комунальних підприємств.
Фінанси підприємств, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста, є складовою частиною фінансової системи місцевого самоврядування.
Комунальні підприємства мають самостійні фінансові баланси, їх рахунки не можуть об’єднуватися з бюджетними рахунками органів місцевого самоврядування.
До фінансової системи територіальної громади міста входять також дочірні підприємства, засновані суб’єктами господарювання, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста.
Фінанси підприємств комунальної власності не можуть вилучатися до бюджету місцевого самоврядування. Зазначене не стосується випадків, якщо надходження коштів до бюджету місцевого самоврядування відбувається відповідно до рішення міської ради щодо розподілу прибутків від їх господарської діяльності, відчудження окремого майна, що перебувало на балансі відповідного підприємства, а також відповідно до рішення органу управління суб’єкта господарювання щодо сплати дивідентів за результатами господарської діяльності.
Процеси планування фінансової діяльності суб’єктів комунальної власності координуються виконавчими органами ради в інтересах територіальної громади міста, зокрема з врахуванням поточних та перспективних завдань її розвитку.

Глава 2. Бюджет місцевого самоврядування в місті Кременчуці
Стаття 63. Загальні засади формування бюджету місцевого самоврядування.

63.1. Бюджет місцевого самоврядування формується на засадах, що забезпечують безперервне фінансування процесів виконання повноважень місцевого самоврядування.

Бюджет наступного бюджетного періоду збалансовується з урахуванням боргових зобов’язань попередніх років та рішень міської ради, прийнятих в рамках довгострокового фінансового планування.
Кошти бюджету місцевого самоврядування повинні використовуватися ефективно та витрачатися заощадливо.
Районні в місті ради самостійно затверджують та виконують відповідні бюджети місцевого самоврядування в межах наданих їм повноважень та за дотриманням основних напрямів і процедур, передбачених цим Статутом.

Стаття 64. Складення та затвердження бюджету.
Проекти місцевих бюджетів кожного наступного бюджетного періоду складаються виконавчими органами рад у відповідності з вимогами бюджетного законодавства України.
Міська рада може заздалегідь визначити основні напрями бюджетної політики на наступний бюджетний період, які направляються до виконавчих органів ради для врахування пропозицій представницького органу в процесі складання проекту бюджету.
Протягом підготовки проекту бюджету виконавчі органи узгоджують з міською радою обсяги операцій та угод відносно комунального майна і майнових прав, ставки за місцевими податками та зборами, режими їх застосування, а також інші чинники, що можуть можуть суттєво вплинути на зміни у доходній чи видатковій частині бюджету або на прогнозні показники економічного та соціального розвитку міста; обсяги коштів, запланованих від розміщення запозичень міської ради на здійснення інвестиційної діяльності, заходи із залучення інвестицій, а також обсяги капітальних вкладень з розрахунками за окремими позиціями.
У процесі прийняття рішення про бюджет міській раді надаються пояснення відносно прогнозних розрахунків доходів та видатків бюджету територіальної громади на середньострокову перспективу, перелік податків та зборів з зазначенням ставок і пільг, які пропонуються для прийняття радою протягом наступного бюджетного періоду, довідка щодо суми заборгованості за попередні роки та план дій виконавчих органів щодо управління борговими зобов’язаннями міської ради; інформація щодо обсягів гарантійних зобов’язань, наданих органами місцевого самоврядування та стан виконання відповідних договорів; довідка щодо фінансового стану та фінансових планів комунальних підприємств.
У процесі прийняття рішення про бюджет міська рада може визначати обсяги фінансових повноважень виконавчих органів ради щодо укладення договорів та надання зобов’язань, за якими протягом наступних бюджетних років доведеться вдаватися до додаткових витрат на здійснення інвестицій та фінансування заходів з їх залучення.
Рішення про ухвалення бюджету приймається більшістю депутатів від загального складу відповідної ради та набуває нормативно-правового характеру.

Стаття 65. Оприлюднення бюджету.
Місцевий бюджет, затверджений рішенням відповідної ради, підлягає обов’язковому опублікуванню у термін, визначений законом.
Інформація щодо підготовки проекту бюджету, визначення основних прогнозних показників та бюджетної політики на наступний період може вноситися на громадське обговорення за участю депутатів рад, посадових осіб місцевого самоврядування, представників політичних партій, громадських організацій, профспілок, підприємницьких кіл, науковців та інших зацікавлених осіб.
Проект бюджету може бути оприлюднений у загальному порядку, визначеному ст. 45 цього Статуту.

Стаття 66. Звіт за підсумками виконання бюджету.
За підсумками виконання бюджету виконавчими органами ради надається звіт у порядку, визначеному законом та рішенням ради.
До звіту про результати виконання бюджету, що складається за формами, передбаченими законодавством про казначейське обслуговування, додаються пояснення щодо відхилень за доходами та видатками відносно показників, затверджених рішенням відповідної ради про бюджет; інформація щодо обсягів заборгованості на початку та в кінці звітнього періоду, обсягів виплати дивідендів за майновими правами територіальної громади за підсумками року, обсягів надходжень від оренди майна, а також інформація стосовно фінансового стану комунальних підприємств.
Органи та посадові особи місцевого самоврядування є підзвітними та відповідальними перед територіальною громадою міста за виконання бюджету, додержання бюджетних норм та процедур.
Результати виконання бюджету за наростаючим підсумком підлягають обов’язковому оприлюдненню.

Глава 3. Забезпечення майнових інтересів територіальної громади.
Стаття 67
. Об’єкти майнових інтересів територіальної громади.
Об’єктами майнових інтересів територіальної громади вважаються :
підприємства, установи та організації комунальної власності;
корпоративні права (майнові частки, паї та долі у статутних фондах господарських товариств), що належать територіальній громаді;
земля, що належить територіальній громаді на правах комунальної власності;
частки, що належать територіальній громаді в майні спільних підприємств;
майнові права підприємств, установ, та організацій, що приватизуються або були приватизовані за рішенням міської ради;
нерухоме майно, що належить територіальній громаді на правах комунальної власності;
цінні папери та похідні цінні папери, емітовані міською радою, підприємствами комунальної власності, або товариствами, заснованими цими підприємствами;
активи та резерви комунальних пенсійних фондів і страхових організацій;
боргові зобов’язання перед органами місцевого самоврядування в місті Кременчук та підприємствами комунальної власності юридичних осіб, інших суб’єктів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, не оформлені, або не переведені в цінні папери;
підприємства усіх форм власності, що мають кредиторську заборгованість перед органами місцевого самоврядування в місті Кременчуці, у тому числі ті, відносно яких запроваджено процедуру банкрутства;
майно, відчужене в процесі приватизації, договір купівлі-продажу якого в установленому порядку розірвано або визнано недійсним;
майно, що може бути одержаним внаслідок застосування процедури стягнення з боржника.

Стаття 68. Загальні принципи реалізації майнових інтересів територіальної громади.
Реалізація майнових інтересів територіальної громади відбувається на засадах:
відкритості й прозорості дій органів та посадових осіб місцевого самоврядування у процесі реалізації їх повноважень з управління майновими правами територіальної громади;
визначення міською радою чітких й прозорих правил та процедур з управління майновими правами територіальної громади, виважений розподіл обов’язків та відповідальності між усіма рівнями управління в процесі реалізації відповідних повноважень;
поетапне здійснення заходів з капіталізації майна, переведення процесів управління майновими об’єктами на корпоративні засади;
запровадження системи ефективного контролю за виконанням умов договорів купівлі-продажу, оренди та передачі в користування майна комунальної власності; в разі необхідності – залучення до зазначених процесів представників усіх найбільш впливових політичних сил, груп та громадських організацій, що діють на території міста.

Стаття 69. Порядок користування та розпорядження об’єктами нерухомого майна територіальної громади.
Об’єкти нерухомості комунальної власності, введенні в експлуатацію з метою забезпечення конституційних прав та потреб членів територіальної громади, повинні використовуватися за призначенням.
В разі наявності вільних площ, а також з метою одержання додаткових коштів, органи місцевого самоврядування, уповноважений ними орган або підприємство, засноване міською радою, можуть надавати частину приміщень в оренду. При цьому договірні відносини з орендарем повинні передбачати переважним чином таку діяльність останнього в орендуємих приміщеннях, що відповідає профілю комунальної установи (організації) – основного користувача приміщень майнового комплекса.
У випадку, якщо орендодавцем виступають органи місцевого самоврядування, кошти від оренди майна надходять на їх рахунки і використовуються в інтересах територіальної громади.
У процесі утворення об’єднань співвласників багатоповерхових будинків та їх асоціацій на базі житлових комплексів, що належать до комунальної власності міста, органи місцевого самоврядування можуть передавати їх на безоплатній основі у власність, або на баланс об’єднань співласників. Передача допоміжних приміщень або житлового комплексу в цілому відбувається на підставі відповідного договору, умови якого передбачають взаємні права та відповідальність стосовно порядку використання й розпорядження загальним й неподільним майном житлового комплексу, а також утримання, експлуатації, реконструкції й оновлення житлових будинків та прилеглої території.
Органи місцевого самоврядування, відповідно до наданих повноважень і в порядку, встановленому законом, здійснюють усі передбачені законодавством майнові операції з розпорядження нерухомим майном. За умов визнання органами місцевого самоврядування економічної доцільності, вони можуть передавати об’єкти комунальної власності у постійне чи тимчасове користування, здавати в оренду, продавати, використовувати під заставу або як внесок до статутного капіталу в процесі створенні господарського товариства будь-якої форми, визначати додаткові умови в угодах та договорах щодо їх використання та фінансування.
Органи місцевого самоврядування зобов’язані здійснювати облік та регулярну перевірку стану об’єктів нерухомості комунальної власності, у тому числі наданих у користування (оренду), виявляти безхозні об’єкти на території міста, контролювати додержання умов договорів оренди та купівлі-продажу об’єктів комунальної власності, а також вживати заходів з повернення їх у комунальну власність у випадках, передбачених чинним законодавством.
Органи місцевого самоврядування зобов’язані запровадити систему ефективного контролю за виконанням угод і договорів купівлі-продажу, оренди, передання у користування та у відповідних випадках своєчасно ініціювати питання щодо повернення майна у комунальну власність або в управління виконавчих органів ради.
Органи місцевого самоврядування визначають порядок та умови продажу, надання в оренду чи у користування нерухомого майна комунальної власності з використанням переважним чином конкурентних засад у здійсненні відповідних трансакцій.

Стаття 70. Підприємства комунального сектору.
Комунальними підприємствами вважаються суб’єкти господарювання, утворені або придбані міською та районними в місті радами у порядку, встановленому законом, або передані територіальній громаді безоплатно державою чи іншими суб’єктами права власності.
Як правило, діяльність комунальних підприємств спрямовується на надання послуг громадського призначення у соціальній та житлово-комунальній сферах, а також на задоволення спільних потреб жителів міста.
У разі необхідності, органи місцевого самоврядування можуть прийняти рішення щодо надання фінансової підтримки підприємству іншої (за комунальну) форми власності, або щодо майнової участі в ньому, зокрема шляхом придбання за рахунок коштів бюджету розвитку відповідної майнової частки у власність територіальної громади. Зазначене стосується наступних випадків:
підприємство виробляє продукцію або надає послуги комунального призначення, що є надто важливими для забезпечення життєдіяльності територіальної громади міста і ці завдання не можуть бути виконані краще та ефективніше іншими особами;
його діяльність має велике соціально-економічне значення для територіальної громади.

Унітарні комунальні підприємства повинні виконувати своє громадське призначення, в межах економічної доцільності та можливості підтримувати соціальну спрямованість цінової політики на ринку надання відповідних послуг населенню, а також стимулювати економічну діяльність підприємств інших форм власності, що працюють на відповідному ринку на території міста.
Діяльність підприємств виключно комунальної власності (унітарних комунальних підприємств) відбувається відповідно до їх статутів, що затверджуються за погодженням міського голови. Усі майнові операції, питання розподілу прибутків та процеси затвердження фінансових звітів цих підприємств врегульовуються рішеннями органів місцевого самоврядування, окрім випадків, передбачених їх статутами.
Діяльність підприємств (господарських товариств), майнова частка (корпоративні права) яких належить територіальній громаді, відбувається відповідно до їх статутів, що затверджуються загальними зборами учасників. Усі майнові операції, питання розподілу прибутків, затвердження фінансових та інших звітів, призначення та звільнення керівників, а також інші організаційні й фінансово-господарські питання вирішуються відповідними органами управління господарських товариств в межах власної компетенції, визначеної законом та їх установчими документами.
Управління корпоративними правами територіальної громади здійснюється через уповноважених осіб за процедурами, що затверджуються міською радою. Це стосується також підприємств, утворених згідно з законодавством про господарські товариства, усі майнові частки яких належать територіальній громаді міста.
Міська рада зобов’язана утримуватися від штучного та необгрунтованого створення пільгових режимів діяльності унітарних комунальних підприємств, сприяти розвиткові справедливої конкуренції на ринку надання послуг громадського призначення.
Виконавчі органи рад вживають заходів із забезпечення режиму прозорості у діяльності комунальних підприємств, регулярного оприлюднення звітів щодо фінансово-майнового стану та результатів господарської діяльності зазначених суб’єктів господарювання.
Основні вимоги цієї статті відносно унітарних комунальних підприємств поширюються також на юридичних осіб з майновою часткою територіальної громади, якщо вона складає не менш як шістьдесят відсотків від статутного фонду відповідного господарського товариства.

Стаття 71. Управління корпоративними правами територіальної громади.
Органи місцевого самоврядування зобов’язані вживати заходів із закріплення у статутах товариств з майновою участю територіальної громади положень, які враховують вимоги цього Статуту щодо захисту майнових інтересів територіальної громади.
Діяльність осіб, уповноважених органами місцевого самоврядування здійснювати управління корпоративними правами територіальної громади, повинна винагороджуватися переважно за рахунок частини прибутку товариства, визначеної на зазначені цілі.
Уповноважені особи, що представляють територіальну громаду в органах управління товариства та працюють в них на постійній основі, можуть одержувати грошову винагороду від товариства щомісячно та за підсумками фінансового року. Зазначене стосується усіх осіб, уповноважених органами місцевого самоврядування представляти інтереси територіальної громади в органах управління товариств (здійснювати функції уповноваженої особи), якщо чинним законодавством не передбачено інакше.
Уповноважені особи, що представляють інтереси територіальної громади в органах управління відповідних товариств, призначаються лише за умов погодження їх кандидатур профільною постійною комісією ради.
Інформація стосовно призначення уповноважених осіб та особливостей здійснення ними за дорученням органів місцевого самоврядування повноважень з управління корпоративними правами територіальної громади оголошується на сесії міської ради. Також, на вимогу депутатів міській раді може заздалегідь надаватися інформація стосовно термінів проведення та порядку денного загальних зборів акціонерів (засновників) та спостережних рад відповідних товариств.
В разі необхідності рада може прийняти рішення щодо затвердження кандидатур уповноважених осіб, визначених її виконавчими органами, безпосередньо радою.
Більш детально питання, пов’язані з регламентацією процедур управління корпоративними правами територіальної громади, врегульовуються окремим положенням, що затверджується рішенням міської ради.

Стаття 72. Запобігання банкрутству суб’єктів комунальної власності.
72.1. Виконавчі органи міської та районних в місті рад, до відання яких належить питання запобігання банкрутства суб’єктів комунальної власності, зобов’язані:
регулярно відслідковувати фінансовий стан унітарних комунальних підприємств та суб’єктів, у статутному фонді яких територіальній громаді належить майнова частка;
своєчасно реагувати на погіршення фінансового стану підприємств, появу ознак їх неплатоспроможності, здійснювати відповідний аналіз та виявляти причини, а також вживати заходів з їх усунення;
здійснювати навчання управлінців унітарних комунальних підприємств щодо запобігання кризових явищ у фінансово-господарській діяльності; у разі необхідності своєчасно здійснювати кадрові зміни;
сприяти своєчасному проведенню переговорів та укладенню відповідних угод з кредиторами;
брати активну участь в процесах, пов’язаних з процедурою банкрутства, санації та реструктуризації унітарних комунальних підприємств, підприємств з майновою часткою територіальної громади, а також їх заборгованості;
здійснювати аналіз щодо обсягів застави майна комунальних підприємств та визначати їх граничну межу.
72.2. З метою підвищення ліквідності об’єктів комунальної власності відповідним виконавчим органом ради в разі необхідності може бути ініційоване укладення угоди із спеціалізованою компанію, здатною кваліфіковано вирішити питання щодо відстеження ознак неплатоспроможності, оперативного втручання на рівні менеджменту відповідного підприємства, розробки та реалізації плану зовнішнього управління, відстеження процесів навмисного банкрутства, залучення професійного антикризового менеджменту, роботи за процедурою банкрутства та налагодження взаємодії з процедурними особами.

Розділ VІ
Заключні положення
Стаття 73.
Порядок прийняття і реєстрації Статуту
Цей Статут набирає чинності з дня його офіційного опублікування, після проходження процедури реєстрації в управлінні юстиції Полтавської області.
Стаття 74. Порядок внесення змін до Статуту
74.1.Зміни та доповнення до цього Статуту затверджуються більшістю депутатів від загального складу міської ради після завершення їх громадського обговорення.
74.2. Проекти змін та доповнень до цього Статуту виносяться на широке громадське обговорення міським головою, виконавчим комітетом, або на вимогу третини депутатів від загального складу міської ради, а після завершення терміну обговорення – на розгляд представницького органу територіальної громади міста.
74.3. Відповідні зміни та доповнення до цього Статуту вносяться також за результатами загальноміського референдуму, або внаслідок змін у чинному законодавстві.
74.4. Зміни та доповнення до цього Статуту набувають чиності з дня офіційного опублікування після їх реєстрації в обласному управлінні юстиції у порядку, встановленому чинним законодавством.

Стаття 75. Контроль за додержанням Статуту та відповідальність за порушення вимог Статуту
Контроль за додержанням Статуту здійснюють міська рада, міський голова, інші органи і посадові особи місцевого самоврядування, громадські організації та жителі міста відповідно до загального порядку реалізації їх службових повноважень, цивільних прав, механізмів вирішення питань місцевого значення та форм участі у здійсненні місцевого самоврядування, передбачених законом та цим Статутом.
Особи, винні у порушенні вимог цього Статуту, притягуються до адміністративної та іншої відповідальності згідно з чинним законодавством.

 



Новини  |  Про місто  |  Звернення громадян  |  Нормативно-правова база  |  Економіка міста  |  Транспортна інфраструктура  |  Житлово-комунальне господарство  |  Торгівля та підприємництво  |  Державні закупівлі  |  Соціальний захист  |  Фізична культура і спорт  |  Молодіжна та сімейна політика  |  Правова освіта  |  Культура  |  Охорона здоров'я  |  Освіта  |  До уваги кременчужан  |  Звітність перед громадою  |  Фонд міського майна   |  Фотогалерея  |  Державна реєстрація   |  Архівний відділ міської ради  |  Мапа сайту  |  Корисні посилання